Jacob Sobota logo
EN

Umiejętności

jakie posiadam umiejętności

Umiejętności

Umiejętności

Umiejętności

Słowo wstępu

Mam na imię Jacob, zajmuję się tworzeniem stron internetowych od 2013 roku. Moją główną specjalnością są strony oparte na systemach Wordpress CMS oraz Nuxt.js. Mam spore doświadczenie w przygotowaniu optymalnych stron pod SEO (zaczynałem karierę IT od bycia specjalistą SEO), więc strony, które tworzę, tworzę tak, by były przygotowane pod przyszłą współpracę z agencją lub freelancerem SEO/SEM. Wszelkiego rodzaju sklepy internetowe, czy bardziej zaawansowane strony, gdzie ja tworzę warstwę front-end, a ktoś inny backend również nie stanowią żadnego problemu. Aktualnie mieszkam w Rzeszowie, niemniej jednak nie ma to większego znaczenia, gdyż wykonuję projekty dla klientów z całego globu. Jestem dostępny zarówno poprzez kontakt telefoniczny, jak również mailowo; spotkania na Google Meet w celu ustalenia szczegółów również wchodzą w grę.

Lista umiejętności

  • HTML 5 logo

    HTML 5

    Senior

    Kodowanie w HTMl to tak naprawdę podstawowa umiejętność, która jest wymagana przy tworzeniu stron internetowych. Oczywiście poprzednie wersja HTMLa od 5 różni się semantyką, która jest bardzo ważna przy tworzeniu odpowiednio przygotowanych stron pod SEO.

  • CSS 3 logo

    CSS 3

    Senior

    CSS czyli tak zwane kolorki. Co chwile dochodzą uaktualnienia, których trzeba się douczyć; niemniej jednak jest niewiele rozwiązań, których do tej pory bym nie zastosował i które by mnie zaskoczyło podczas procesu tworzenia mobilnych stron www.

  • Sass logo

    Sass

    Senior

    Sass, a raczej SCSS, którego używam na co dzień sprawia, że tworzenie kolorków na stronie staje się bardziej programistyczne, a przez to bardziej przyjemne do pisania. Zdarzało mi się korzystać z zaawansowanych funkcjonalności tego preprocesora, co sprawia, że bardziej zaawansowane rozwiązania nie są nie do osiągnięcia, również w dużych projektach posiadających Design systemy.

  • jQuery logo

    jQuery

    Senior

    Ach, ten ciężki i wielki brat JS, który ciągle wykorzystywany jest w Wordpress. Spędziłem na nim setki godzin i używam go już co raz radziej (na szczęście), niemniej jednak na potrzeby Wordpressa i szybkich rozwiązań, czasami zdarza mi się jeszcze z niego skorzystać.

  • Wordpress logo

    Wordpress

    Senior

    Mój główny CMS, na którym operuje 3/4 stron na całym świecie. Przez jednych znienawidzony, przez niektórych kochany; ja osobiście podchodzę do niego jak do przyjemnego rozwiązania dla klientów, którzy chcą mieć stronę szybko, z możliwością edycji oraz łatwością ulepszania np. poprzez dodawanie wtyczek.

  • SEO logo

    SEO

    Senior

    Moja pierwsza praca w IT, od niej rozpoczęła się chęć nauki programowania. Bardzo przydatna umiejętność, gdyż niewielu programistów zwraca na nią uwagę. SEO jest zawsze ważnym elementem biznesu firmy, a przecież to po to strony są tworzone, by przynosiły zyski.

  • JavaScript logo

    JavaScript

    Regular

    Spędzam z Java Scriptem coraz to więcej czasu, praktycznie każdy obecny projekt poza Wordpressem jest tworzony na Vue lub Nuxt, więc JS jest obecny wszędzie. Nie mogę napisać, że jestem w nim seniorem; gdyż jego ciągłe aktualizacje wymagają ode mnie ciągłej nauki i doskonalenia pisania w tym języku.

  • Vue.js logo

    Vue.js

    Regular

    Bezapelacyjnie mój ulubiony framework JavaScript, w którym przyszło mi pracować. Na początku swojej drogi próbowalem Angulara, Reacta oraz Vue i wybór ostatecznie padł na Vue. Podoba mi się semantyka oraz łatwość pisania w nim kodu. Z każdą kolejną wersją działa coraz szybciej i lepiej.

  • Nuxt.js logo

    Nuxt.js

    Regular

    Idealny dodatek do Vue.js by zapewnić wsparcie w SSR. Posiada szereg udogodnień, które sprawiają że pisanie w Vue staje się jeszcze przyjemniejsze. Każda kolejna wersja łata znalezione bugi, a ilość gwiazdek na github pokazuje jak dobrze się w nim pisze. Niedługo wersja 3, sporo zmian, sporo ulepszeń no i pełne wsparcie Typescript.

  • Git logo

    Git

    Regular

    Oprogramowanie bez którego nie ma obecnego świata IT. Wszelkie bardziej poważne projekty są przeze mnie umieszczane na repozytoria, czy to w bitbucket, gitlab czy też github. Nieodzowna pomoc przy refactoringu kodu.

  • Jira logo

    Jira

    Regular

    Poruszanie się w ciągle rozbudowywanej JIRZe nie należy do najłatwiejszych zagadnień, kilkukrotnie układałem tablice, backlogi oraz sprinty; więc zdaję sobie sprawę z potrzeby oraz ważności tego narzędzia w procesie tworzenia oprogramowania.

  • Photoshop logo

    Photoshop

    Regular

    Kolejna umiejętność z serii "kiedyś to robiłem". Tak naprawdę moje pierwsze pieniądze zarabiałem na tworzeniu koncepcji graficznych stron internetowych; obecnie można by to było nazwać UI oraz UX. Photoshop raczej nie ma większych tajemnic przede mną, odnajduję się w nim i jestem w stanie przycinać w nim zdjęcia czy też przygotowywać bardziej zaawansowane graficznie rzeczy.

  • Avocode logo

    Avocode

    Regular

    Bardzo często wykorzystywany do pracy z klientami, którzy nie słyszeli o Figmie lub Adobe XD i dostarczyli pliki graficzne przygotowane np. w Adobe Photoshop. To narzędzie sprawia, że pliki PSD są widoczne jakby były przygotowane w Figmie, a dzięki temu proces tworzenia strony www jest znacznie szybszy, a co za tym idzie klient płaci mniej.

  • Figma logo

    Figma

    Regular

    Obecnie chyba najbardziej popularny program do tworzenia wizualizacji stron internetowych. Korzystam z niego zarówno jako programista, jak również jako designer, tworząc własne projekty stron.

  • Illustrator logo

    Illustrator

    Junior

    Podobnie jak w przypadku Adobe Photoshop, korzystałem z Illustratora do tworzenia grafik na swoje potrzeby, niemniej jednak moja znajomość tego programu jest znacznie niższa.

  • React logo

    React

    Junior

    Tworzyłem 1 komercyjny projekt napisany w React. Nie jest to mój ulubiony framework, jednak jestem w stanie z niego korzystać, co widać chociażby po tej stronie, która została zbudowana na React oraz Next.js dla SSR.

  • Next.js logo

    Next.js

    Junior

    Tworzyłem 1 komercyjny projekt napisany w React, nie jest to mój ulubiony framework, jednak jestem w stanie z niego korzystać, co widać chociażby po tej stronie, która została zbudowana na React oraz Next.js dla SSR.

  • React Native logo

    React Native

    Junior

    Tworzyłem 1 komercyjny projekt napisany w React Native, nie jestem w nim biegły niemniej jednak wiem z czym się go je i jak się później testuje / generuje aplikację.

Kontakt ze mną

Zapraszam do kontaktu pod numerem: 794 685 375 lub mailowo na adres: sobota.jacob@gmail.com