menu lang
Ile kosztuje strona www

Ile kosztuje strona www

Napisane przez JacobSobota w dniu 14 Luty 2018

Wybór wykonawcy strony www

Zdania odnośnie wyboru potencjalnego twórcy strony internetowej są podzielone. Jedni mówią, że freelancerzy nie są „pewni” i zdecydowanie preferują zatrudnić agencję, inni wybierają freelancerów, gdyż nie chcą płacić za budynek, markę i wyjazdy integracyjne. Sam jestem zwolennikiem 2 opcji – chyba, że mam większy kontrakt z którąś z firm (np. na dodatkowe usługi).

Często słyszę od klientów pytania tego typu:

  • czy na pewno Pan zdąży?
  • jaką mam gwarancję, że po skończonej pracy nie zignoruje Pan moich pytań?
  • czy mogę liczyć na pomoc w wyborze hostingu?

Pod tym względem agencję na początku swojej działalności mają lepiej, później jednak, gdy renoma danego freelancera rośnie, sytuacja się stabilizuje i ilość pytań o solidność wykonywanej pracy znacznie spada.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru freelancera?

  • zawsze pytajcie o gwarancję na produkt i ilość darmowych poprawek, gdyż może się okazać, że po tygodniu coś „przestanie działać” lub „przestanie się podobać” i freelancer zażyczy sobie za zmiany dodatkowe pieniążki;
  • sprawdzając portfolio z linkiem do zewnętrznej strony, sprawdzajcie przede wszystkim czy nic się w widoku nie psuje, nie najeżdża, linki działają itp. Nie ma kompletnie żadnego sensu w przypadku kodera lub programisty www sprawdzanie czy wykonane strony są ładne graficznie, gdyż w większości przypadków layout jest dostarczany przez klienta lub osoby trzecie (chyba, że również zleciliście stworzenie layoutu!);
  • sprawdźcie sociale freelancera – większość freelancerów z pewnością ma założone swoje konta. Warto poczytać recenzję i sprawdzić, czy pojawiły się jakieś negatywne komentarze.

Jak to wygląda u mnie?

  • dbam o swoich klientów – nie mogę sobie pozwolić na to by produkt, który jest przeze mnie stworzony stał na niskim poziomie. Budowanie reputacji to przecież ważna sprawa!
  • każda strona www, którą stworzę będzie napisana optymalnie nie tylko pod względem składni HTML, ale również SEO – dzięki czemu strona będzie lubiana przez Google, co jednoznacznie oznacza wyższe pozycje w wyszukiwarce;
  • w przypadku problemów z edycją tekstów, wrzucaniem zdjęć czy innymi aspektami prowadzenia strony www wytłumaczę Ci wszystko po kolei lub ewentualne poprawki wykonam osobiście;
  • cena dobierana jest indywidualnie do zlecenia po rozmowie z klientem. Nie mam sztywno ustalonego cennika. Prowadzę działalność gospodarczą i mam możliwość wystawiania faktury VAT.

Nadal nie jesteś przekonany?

Jeżeli w dalszym ciągu nie jesteś przekonany zapraszam Cię do kontaktu – polecę Ci kilka agencji, które są warte uwagi. Niestety przeważnie wiąże się to z dużo większymi kosztami lub produktem z „taśmy”, o którym każdy zapomni po 3 dniach (nie winię nikogo, po prostu „taki mamy klimat”).